Продавец Интернет-магазин "Агролюкс" развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
Агролюкс Маяк - интернет магазин семян и агротоваров
График работы
 • Понедельник
  09:0016:00
 • Вторник
  09:0016:00
 • Среда
  09:0016:00
 • Четверг
  09:0016:00
 • Пятница
  09:0016:00
 • Суббота
  09:0016:00
 • Воскресенье
  Выходной
Контакты
+380 (96) 121-99-08
Отдел продаж
+380 (95) 774-62-07
Отдел продаж
+380 (98) 521-79-96
Отдел продаж
Интернет-магазин "Агролюкс"
Алена, Лилия
Маяки, Украина
agrolux.odessa@gmail.com

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380 (96) 121-99-08
+380 (95) 774-62-07
+380 (98) 521-79-96

Особливості технології вирощування цибулі городньої

Особливості технології вирощування цибулі городньої

   Особливості технології вирощування цибулі городньої

                                                                               
Типи ґрунтів

Цибуля росте практично на всіх типах ґрунтів з хорошою структурою, дренажем, аерацією і Рн 6.5. Крім того, ґрунт повинен бути добре удобреним.

Сівозміна                                                                                                                                     Кращими попередниками є пари, озимі колосові, зернобобові, рання картопля, огіроки, томати і цвітна капуста. Не рекомендується сіяти цибулю після червоного і цукрового буряка, кукурудзи і цибулинних рослин. При вирощуванні цибулі необхідно дотримувати мінімум 3-х (переважніше 4-х) літню ротацію посівів.

Внесення добрив                                                                                                                                  Розраховувати норми мінеральних добрив краще після одержання аналізу ґрунту.                          В основному використовується така система удобрення: - 120 - 150 кг/га азоту (у вигляді аміачної селітри) у триразовому внесенні;                                                                                                            перше перед посівом,                                                                                                                                                                    друге у фазі 4 - го листку рослин,                                                                                                                                               третя через 3 -4 тижні.                                                                                                                  При цьому  закінчити удобрення азотом до половини червня, тому що більш пізні терміни будуть погіршувати якість цибулі для зберігання.
- 80 кг/га фосфору у вигляді суперфосфату восени під глибоку оранку.
- 180 - 220 кг калію у вигляді калиймагнезію восени під глибоку оранку.
Остаточна норма добрив розраховується, виходячи з вмісту поживних елементів в ґрунті.

Якщо використовується капельне зрошування , то слід вносити ворозчинні добрива  Роза соль у капельний полив.                                                                                                                                       

1.                                                                                                                                                         

Обробка ґрунту                                                                                                                               Зяблева оранка з одночасним внесенням фосфорнокалийных добрив (якщо необхідно то і з вирівнюванням посівної площі) і весняна культивація на глибину висіву насіння з одночасним посівом.
Зяблева оранка обов'язково з вирівнюванням. Якщо погодні умови дозволяють продовжити вирівнювання поверхні ґрунту наявними знаряддями, краще робити це поперек напрямку оранки чи під кутом до неї.
Навесні операції по підготовці ґрунту до посіву повинні бути зведені до мінімуму з метою збереження ґрунтової структури і капілярності.                                                                                    Зазвичай проводять мінімальну підготовку ґрунту фрезерним культиватором або культиватором типу компактору.

Полив                                                                                                                                                          Тому що цибуля є дуже вологолюбною культурою, за вегетаційний період необхідно провести 8...12 поливів нормою 35... 40 мм (350…400м3/га). Оптимальна вологість ґрунту складає 75…80% НВ. Поливи припиняють за 3 тижні до збирання. У противному випадку цибуля буде погано зберігатися. Оптимальним видом зрошення для цибулі є крапельне.

Посів
На 1 погонний метр повинно приходиться 25-30 насінин із глибиною загортання 2 см.;           на 1 га необхідно висіяти від 750 тис до 1 млн насінин. Цей тип посіву дозволяє отримувати найбільш вирівняний врожай з великими цибулинами. Остаточно , норма висіву визначається відповідно до сортових чи гібридних особливостей .
Обов'язковою умовою для вирощування цибулі є наявність сівалки точного висіву, тому що ця культура дуже гостро реагує на норму висіву.                                                                                                          При загущении вона дозріває швидко, але цибулина дрібна, при великій відстані в рядку цибулина крупніше, тому що цибуля продовжує увесь час рости, але шийка товста, недостигша, і виникають проблеми при збереженні.                                          
Ширина міжрядь 45см або підбирається під с/г техніку.                                                               Терміни посіву .
Посів проводять якомога раніше навесні, з першою нагодою виходу в поле. Оптимальними термінами висіву є друга половина березня/початок квітня.                                                                                                

Хімічна обробка                                                                                                                       Боротьбу з бур'янами починають відразу після посіву з обробки поля Стомпом 330 ЄС   (4л/га)   ,більша норма небезпечна для цибулі  ( в посушливих умовах та високим вмістом гумусу можна збільшити до 4,5 л/га ).                                                                                   Надалі працюють Тотрілом,                                                                                                                       1 варіант .                                                                                                                                      Починаючи з дози 0,3 літри у фазі 5% схожості і повторюючи при необхідності через 5-8 днів, збільшуючи дозу на 0,1 л/га. Найбільш ефективним часом внесення Тотрила є фаза сім'ядоль у дводольних бур'янів.

2  варіант .( економічно обґрунтований)                                                                                                                                                                                                                                1.Внесення Тотрілу у фазі одного листка цибулі 0.7л/га по сім’ядольних бур’янах +Терасорб Фоліар 0,4л/га ( антистресант)

2. через 7-10 днів Тотріл 1 л/га +Терасорб Фоліар 0,4л/га

3. через 7-10 днів Галіган 0,3 л/га  ( зокрема підпалює хвощ і берізку)     

4. Пантера 1,5-2л/га проти злакових при потребі+ Терасорб Фолівар 0,4л/га 

Тотрілом і Галіганом обов’язково потрібно обробляти тільки при низькій вологості грунту і по сухому грунті – тоді не буде опіків.

Обов’язково додавати третю частину норми Терасорбу Фоліару , тобто 0,4л/га для зняття гербіцидного стресу.

                                         

 3 варіант .                                                                                                                                           Цибуля від двох до шести листків витримує 1,5 – 3 л/га Тотрілу  ( але ефективність препарату падає ).

4 варіаннт                                                                                                                                                       В схемі гербіцидного захисту можна використати Гоал ( але дещо з жорсткішою дією на цибулю ) .                                                                                                                                           Найкраще його внести частинами по 0,15 л/га  три рази з проміжком 7-10 днів  починаючи з другого листка у цибулі.

       Для боротьби з злаковими бур'янами протягом вегетації застосовують , Пантера 1,5-2л/га та інші грамініціди в рекомендованих нормах. Але не швидше ніж через 7-10 днів після обробки Тотрілом.                                                                                                                                                              Для підвищення ефективності ( змочування сім’ядодь бур’янів ) і зниження шкідливого впливу на рослини цибулі  обробку варто проводити обприскувачем з нормою витрати води не меньше 300 л/га , а також при наявності воскового шару в цибулі .

Шкідники і хвороби                                                                                                                           Якщо насіння не  оброблене пестицидами , то ефективним заходом є протруєння насіння Престижем 0,1л/кг ( препарат не зареєстрований , мінус в препарата - це клеючі наповнювачі, які недостатньо  висихають на насінні  цибулі , через те що препарат призначений для картоплі ) .

Препарат  ефективно захищає від ґрунтових шкідників ( “ дротяників ” ) , а також шкідників під час вегетації   

                                                                                                                                                         Основними шкідниками цибулі є цибуляна муха і трипси.                                                                               Літ цибуляної мухи, орієнтовно, збігається з початком цвітіння вишні.  У випадку, якщо насіння не оброблене  інсектицидом , відразу ж після початку льоту цибуляної мухи необхідно провести обробку інсектицидами -

 1.Конфідор (0,6-1,0 л/га)  чи Нурелл-Д (1,0-л/га -  незареєстрований ). Обробку поєднати з Блек Джеком 1,5л/га ( в посушливих умовах активізує грунт)

2. Обробку від мухи аналогічно повторити через 10 - 12 днів.

 

  Крім того, важливою умовою боротьби з цибуляною мухою є якомога раніший посів, тому що до початку льоту мухи рослини зміцніють, огрубіють і в меншому ступені піддадуться ушкодженням, глибока зяблева оранка і обов'язкове дотримання сівозміни.                                                        

 

1.Трипси шкодять протягом вегетації, хоча й у меншій мірі чим цибуляна муха.                         Міри боротьби: обробка посівів дешевшими  препаратами –

 Сумі - альфа, Каратэ, Золон,  Фастак і т.д.


Найбільш шкідлива хвороба - пероноспороз (несправжня борошниста роса) цибулі.
Міри боротьби - систематичні, починаючи з 1 липня (раз у 7 - 10 днів і не менш 4-х разів) обробки фунгіцидами Альєт (1,5 - 2 кг/га) ( Альєт зареєстровано на насінницькі посіви цибулі)   Акробат МЦ (2 - 3 кг/га), Ридомил Голд МЦ 2,5кг/га , Квадріс 0,6 л/га , обов’язково чергувати з контактними препаратоми Полірам 2 - 2,5 кг/га,  або дітан 2 кг/га . При прогнозуванні борошнистої роси або сірої гнилі ( залежно від регіонів посіву ) в систему захисту потрібно включити  в пізніші фази розвитку рослини Топсін 1 кг/га ,  Еупарен 2 кг/га .

Профілактично фунгіцидні обробітки потрібно проводити через 12-15 днів .  Під час розвитку хвороби потрібно робити суміші препаратів з різним механізмом дії на хворобу .                                                                                                                                                            Щоб уникнути виникнення в шкідливих організмів стійкості до препаратів необхідно чергувати фунгіциди з різною діючою речовиною , особливо це стосується квадрісу.

 Для эфективного використання фунгіцидів і інсектицидів у робочий розчин додають такі прилипачі як Мультимастр 0,7 л на100л води Інакше, краплі розчину, що потрапили на листя цибулі, будуть скачуватися, і ефективність обробки різко знизиться.                                                                                                                             

 

Підживлення                                                                                                                                          Обов’язково підживляти за посушливих умов та під час активного росту листків

 1. Келпак 2л/га+ Аміноквелант Комплекс  на 3-4листки цибулі

.

 1. Розасолем18-18-18+МЕ – 2кг/га+Магнум 2л/га. (цибуля дуже вимоглива до магнію на початку розвитку  , поскільки магній займає біля 30% в хлорофілових зернах і найактивніше приймає участь у фотосинтезі , то при нестачі цього елементу , особливо при низьких температурах  фотосинтез знижується).
 2. При активному формуванні цибулин ( початок липня) обовязково провести підживлення Розасоллю 8-17-41 3кг/га

 

 При змішуванні з фунгіцидним та інсектицидним обробітком підсилює їх дію. Не змішувати з фосфоро-органічними інсектицидами (Золон, Базу дин, Нурел ,Бі-58).                                   Збирання                                                                                                                                             Якщо ви не використовуєте ніяких десикантів, необхідно дочекатися 95% полягання листя для початку збирання.
Спочатку зрізується листя, а потім цибуля викопується й складаєтся у валки для просушки вручну чи механічно. Окремі дощі не становлять небезпеки для якості цибулі. Закладати на зберігання цибулю можна тільки після того, як вона висохне на вітрі при сонячній погоді, зазвичай 4 - 6 днів з часу укладання у валки.                                                                       Зберігання                                                                                                                                                               Цибулю необхідно ретельно і поступово висушити при середній температурі. Коли цибуля закладається в сховище, температура повітря, що продувається, повинна бути близько 270 С доти, поки цибуля цілком не висохне. Через 2-3 тижні гарної вентиляції температуру потрібно знижувати, щоб до кінця грудня вона складала 30, а із січня вона повинна знаходитися близько 00.. Сховище для цибулі повинне бути добре вентильованим і сухим (максимальна вологість повинна бути не більш 70%).  

                                      

Менеджер з питань агрономічного забезпечення          Каній Юрій  Несторович               

                                                                                              Тел    8-0504135028                                                                                                                                                                                                                                                                         

Другие статьи

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner